Honki Kite

Küberit.

Animacja 3D montażu
profili firmy Küberit.

Digitalizacja materiałów informacyjnych i instrukcji montażowych to zadanie, które mamy przyjemność realizować dla firmy Küberit od 2017 roku.

Wyzwanie.

Firma Küberit Profile Systems GmbH & Co. KG to jeden z największych na świecie producentów profili aluminiowych. Bycie liderem zobowiązuje do wyznaczania i kreowania standardów branży. Choć Küberit nie prowadzi sprzedaży produktów B2C, wspiera kanały sprzedaży przez edukację wykonawców (montażystów) i klientów końcowych.

Cel.

Przeniesienie ciężaru informacyjnego i edukacyjnego z materiałów drukowanych na atrakcyjne dla odbiorcy formaty cyfrowe.

Rozwiązanie – wizualizacje i animacje 3D.

Do realizacji potrzeb edukacyjnych i biznesowych optymalnym rozwiązaniem okazały się animacje 3D, w których krok po kroku prezentujemy produkty Küberit, ich wersje oraz sposoby montażu. Fotorealistyczne wizualizacje 3D inspirują, dodają nowoczesności i dynamiki produktom Küberit. Zastosowanie modeli 3D pozwala na swobodę modyfikacji, umieszczania produktów w dowolnym kontekście, kadrze, zbliżeniu i zatrzymaniu się na istotnych detalach.Kilkadziesiąt przygotowanych przez nas animacji 3D dostępnych jest w portalach społecznościowych (YouTube, LinkedIn, Facebook, Vimeo), na których klient lub my w jego imieniu publikujemy animacje.

Nasza rola:

  • scenariusz
  • storyboard
  • projekt graficzny
  • modele 3D
  • wizualizacje 3D
  • animacja 3D
  • wsparcie marketingowe
Honki Kite

Zobacz animacje 3D na kanale YouTube Honki Multimedia.

Digitalizacja jako element transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa.

Każdy projekt, szczególnie ten związany z transformacją cyfrową, wymaga dokładnego zaplanowania i skrupulatnej realizacji. Zajmując się digitalizacją materiałów prezentacyjnych, sprzedażowych i szkoleniowych klienta jesteśmy częścią większego procesu zachodzącego w przedsiębiorstwie.

Choć nasze zadanie na pierwszy rzut oka dotyczy dość wąskiego zakresu, to efekty naszej pracy widoczne są w wielu miejscach. Modele 3D można dowolnie modyfikować, multiplikować, zmieniać ich formaty, kolory i zastosowania. Można nadawać im nowy kontekst i w ten sposób prezentować produkt na nowych rynkach. To, co dziś jest stosowane wyłącznie w budownictwie przemysłowym wchodzi do budownictwa jednorodzinnego. Posiadając materiały w formie cyfrowej można szybko zareagować na taką zmianę i pokazać ten sam produkt w kontekście domku jednorodzinnego. Pamiętajmy, że Küberit to firma o zasięgu globalnym, która musi reagować na oczekiwania rynków krajowych, a te bywają bardzo specyficzne.

Nowa jakość materiałów informacyjnych bazujących na modelach 3D, wizualizacjach 3D i animacjach 3D powoduje, że korzysta na tym wizerunek firmy, łatwiejsza jest sprzedaż i pojawiają się wymierne zyski. Materiały przez nas przygotowane wspierają sprzedaż online i offline. Online prezentowane są na kanale YouTube klienta, przekazywane są dla firm oferujących produkty Küberit, mają swoje zastosowanie na stronach internetowych Küberit oraz ulotkach i katalogach. Offline animacje 3D są znakomitym narzędziem wspierającym sprzedaż na targach, sympozjach i szkoleniach.


Animacja 3D, przygotowanie krok po kroku.

Prace nad animacjami 3D rozpoczęliśmy od ustalenia z klientem pól eksploatacji, czyli miejsc, w których animacja jako narzędzie wparcia sprzedaży będzie prezentowana. Stworzyliśmy model animacji idealnej. Ustaliliśmy jej treść i optymalny czas trwania. Na następnym etapie wybraliśmy produkty najważniejsze pod kątem biznesowym i przystąpiliśmy do realizacji.

Etapy pracy na animacjami 3D wynikają z dobrych praktyk i takie stosujemy. Zaczynając od początku składają się na nie:

- przygotowanie Briefu, ustalenia biznesowe i formalne,
- przygotowanie scenariusza animacji,
- wybór stylistyki animacji i przygotowanie grafik,
- storyboard uwzględniający wcześniejsze ustalenia,
- wizualizacje 3D kluczowych scen animacji,
- animatik, czyli animacja niskiej jakości,
- renderowanie w docelowej jakości,
- montaż animacji,
- postprodukcja.

Tak w skrócie wygląda standardowy proces przygotowania animacji 3D, jednak nie znamy dwóch agencji, które realizują go w taki sam sposób. Pomijając fakt, że w przypadku projektów dla Küberit są to w większości instrukcje montażu (z ang. explainer video), różnice związane są z wieloma aspektami, szczególnie tymi organizacyjnymi. Nie chcemy opowiadać Wam o tym, jak wygląda to u innych agencji, dlatego kilka faktów, na które chcemy zwrócić Waszą uwagę dotyczących zarządzania projektem Küberit:

- jeden Project Manager od początku współpracy z Küberit tj. 2017 roku,
- manager mówiący w języku klienta, w tym przypadku języku niemieckim,
- wsparcie w zakresie produkcji, dystrybucji i promocji animacji,
- dbałość o spójność stylistyczną animacji,
- dbałość o spójność komunikacyjną animacji, inaczej User Experience,
- jedno narzędzie do zarządzania projektami od początku współpracy,
- profesjonalna archiwizacja źródeł projektów,
- regularny backup źródeł projektu,
- uregulowana kwestia praw do modyfikacji i rozwoju projektów,
- lista kontrolna projektu gwarantująca wysoką jakość realizacji,
- wypracowany proces akceptacji prac i sposób zgłaszania uwag,
- to samo oprogramowanie do animacji tj. Cinema 4D i Adobe After Effects wzbogacane o nowości zwiększające fotorealistyczność projektów i szybkość renderowania.

Efekty naszej pracy.

Kilka lat stałej współpracy i kilkadziesiąt unikatowych animacji instruktażowych to miła i najlepsza rekomendacja. Spotkania na targach i wspólne plany na przyszłość dają nam dużo satysfakcji i pozwalają czuć się częścią zespołu Küberit. Zobacz pięć najciekawszych projektów.

Listwa podłogowa aluminiowa Küberit PPS 4.0. Montaż i zastosowanie.

Profil bazowy PPS 4.0 to unikatowa listwa podłogowa aluminiowa, która pozwala na sprawne łączenie podłóg o różnej wysokości z różnych materiałów. Nową generację profili PPS możemy za pomocą cążków odpowiednio wygiąć i sprawić, że profil można łatwiej zamontować pomiędzy grubsze podłogi, nawet do 18 mm. Jednocześnie profil jest uniwersalny, można go zastosować w większości systemów 2-częściowych Küberit dla podłóg LVT, drewnianych i parkietu.
Wszystkie cechy produktu PPS 4.0 zostały zaprezentowane w animacji w kilku ujęciach. Całość animacji wraz z Intro i Outro trwa 1:47, czyli idealnie, żeby pokazać montaż i nie przynudzać. Od strony graficznej i technicznej zadbaliśmy o wysokiej jakości modele aluminiowych profili, jak i tekstury drewna. Pierwszy raz użyliśmy w animacji cążki, specjalnie do tego projektu wymodelowane.
Dużo ważnych informacji, zbliżeń i detali, aby osobie oglądającej i montującej listwy podłogowe Küberit, nic nie umknęło.

Listwa dylatacyjna i montaż profilu PPS-Champion XXL Küberit

Listwy dylatacyjne to konieczność w podłogach o dużych powierzchniach. Profile aluminiowe PPS Champion XXL idealnie nadają się do większych przestrzeni typu sklepy wielkopowierzchniowe czy obiekty użyteczności publicznej. Wytrzymała wersja XXL profilu PPS Champion może połączyć parkiet lub podłogi drewniane o wysokości nawet 18 mm.
Animacja prezentuje zastosowanie każdego typu profilu z serii XXL w sklepie z ubraniami. Wybraliśmy odpowiednią fotografię witryny sklepowej i wlecieliśmy z kamerą do pomieszczenia z wieszakami i przebieralniami. Po efektownym pokazie produktów i ich montażu zamknęliśmy animację klamrą, opuszczając sklep z ubraniami przez drzwi. W trakcie filmu poza produktem PPS-Champion XXL zobaczycie wymodelowane przez nas cążki, młotek, dyble, wkręty, wiertarkę i wkrętak.

Listwa progowa - instrukcja montażu profilu Küberit FCS 718 3 in 1

Jeden profil, trzy różne zastosowania. Taki właśnie jest profil FCS 718. Dzięki klipsom ten sam profil można zamontować w przejściu pomiędzy pomieszczeniami jak również pod ścianą jako zakończenie podłogi. Klipsy czerwone przeznaczone są dla podłóg o różnych wysokościach, zielone dla podłóg o równej wysokości, a szare dla wykończenia podłogi pod ścianą.
Montaż produktów odbywa się w jednym pomieszczeniu, do którego wchodzimy przez drzwi wewnętrzne. Pokazujemy, jak montować, nawiercać i przybijać. W ciągu 3:27 min zobaczycie same konkrety.

Profile do wykończeń stopni schodowych 870 i 871 EV Küberit

Elastyczne profile do wykończeń stopni schodowych nadają się do podłóg o grubości 2,5-3 mm. Znajdują zastosowanie w każdym typie pomieszczeń. Dzięki dodatkowym elementom pionowym systemu EV każda krawędź stopni schodowych jest gładko i elegancko wykończona, przez co możemy stąpać po nich bosą stopą.
Tym razem przenosimy widzów na basen, czyli miejsce, w którym ludzie chodzą bez butów, a wszystkie elementy podłogi narażone są na wilgoć i wodę. Instalację profili jak zwykle pokazaliśmy w szerszym kontekście, dbając o najmniejsze szczegóły. Klejenie paneli LVT lub płytek ceramicznych to proces skomplikowany dla każdego animatora 3D, ponieważ występują w nim kleje i szpachle płynne. Aby wyglądały realistycznie, mocno się napracowaliśmy. Do potrzeb animacji poza produktami Küberit przygotowaliśmy wyciskacz do silikonu, piłę tarczową, szpachlę, podkład i klej.
Łatwe przycinanie do odpowiedniej długości i prosty montaż profili sprawiają, że oglądając animowaną instrukcję chce się takie profile mieć ☺

Profil schodowy Küberit 847

Profil 847 to kolejny profil schodowy do zadań specjalnych. Pokaz montażu osadzony jest w kontekście 3 typów schodów. Unikatowa konstrukcja profilu pozwala na montaż na schodach drewnianych, schodach na ramie stalowej jak też schodach betonowych. Wsuwany element maskujący można potraktować jako estetyczną ozdobę, jak również jako miejsce na komunikaty dla użytkowników schodów. Szczególnie jesteśmy zadowoleni z efektownych zbliżeń i zastosowanych wysokiej jakości tekstur drewna. Przycinamy, kleimy, przykręcamy i wsuwamy. Zastosowaliśmy własne modele piły tarczowej, wyciskacza do silikonu, szpachli i różnych typów klei. Dynamicznie i fotorealistycznie.

Kontakt